Narzędzia

[Klasy I-VIII] Wordwall – kopalnia zadań i materiałów do pracy

Wordwall to platforma z której korzystamy od niedawna na lekcjach, przede wszystkim w starszych klasach, choć sprawdzi się również w pracy z najmłodszymi. Jest to prawdziwa kopalnia różnorodnych i wciągających zadań dla uczniów. Co ważne można z niej korzystać nie tylko za pomocą komputera/smartfona, ale również szybko pobierać z niej karty pracy do wydrukowania. Do działania nie wymaga rejestracji, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Jak działa?

1. Wejdź na strone wordwall.net

2. W górnej belce znajdź „lupkę” opisaną jako Community.

3. Wpisz w nowym oknie zagadnienie z lekcji, które aktualnie przerabiamy lub które chcesz sobie powtórzyć. To może być zarówno:

  • słowo opisujące kategorie słówek do przerobienia, np. food, family, numbers, health;
  • słowo opisujące zagadnienie gramatyczne przerabiane na lekcjach, np. can, was/were, present continuous, past simple, conditionals
  • słowo opisujące jakieś zagadnienie z danej tematyki, jak np. funkcje językowe.

4. Jeżeli nie jesteś w stanie określić czego szukasz, możesz spróbować wpisać nazwę w języku polskim lub tytuł podręcznika z którego korzystamy:

  • – Gold Sparks – klasy I-III
  • – English Class – klasy IV-VII
  • – Repetytoriom ósmoklasisty – klasa VIII (choć w tym przypadku wpiszcie po prostu egzamin ósmoklasisty)

5. Po wyszukaniu tematu, wybierz teraz formę ćwiczenia dla siebie. Jest tego mnóstwo, a każde z zadań ma jeszcze wiele wariantów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

6. Przykładowo klasa VII aktualnie powtarza i rozwija Body Parts, więc wybierzemy takie wyzwanie. Twoim zadaniem jest dopasowanie tłumaczeń słówek.

7. Jeżeli to zadania Ci się znudzi to po prawej stronie możesz je przekształcić na coś zupełnie nowego, ale dalej utrwalającego wybrane przez Ciebie zagadnienie. Zmian dokonujesz tutaj.

8. Jeżeli za dużo czasu spędzasz przed komputerem/smartfonem to masz też możliwość wydrukowania zadań dla siebie i robienia ich w tradycyjny sposób. Znajdziesz tę opcję poniżej, a dokładnie tutaj.

9. Zadania są bardzo wciągające i na pewno umilą Ci wolny czas od zajęć w szkole.

Powodzenia!