LIBRUS – Instrukcja logowania

Drodzy Rodzice,

Za moment podeślę Państwu dane do logowania do dziennika elektronicznego naszej szkoły na platformie Librus. Póki co są to dane do logowania na konto uczniowskie. W czasie przerwy od zajęć w szkole będziemy wykorzystywać Librus do komunikowania się. Dane podam w wiadomości SMS.

Informacja od Dyrekcji z którą proszę się zapoznać:

„Informujemy, że uczniowie otrzymują kody do dziennika elektronicznego tylko i wyłącznie w celu  porozumiewania się z nauczycielami. Dziennik elektroniczny będzie stanowił rodzaj poczty a nie dziennika lekcyjnego.”

Jak widać póki co chodzi o komunikację i przepływ informacji. Z racji wieku proszę aby póki co to konto wykorzystywali Państwo, a nie dzieci, chyba że dzieci będą miały problem np. z jakimś zadaniem, a Państwa nie będzie w pobliżu, wtedy oczywiście mogą pytać.

Dziennik dopiero testujemy w szkole i nie zastępuje on tego papierowego. To się stanie we wrześniu. W związku z tym moduł np. ocen może nie oddawać w 100% stanu faktycznego. Na razie proszę się zapoznać z systemem i oswoić z Librusem.

O dalszych działaniach będę informował w przyszłym tygodniu, jak MEN ustali regulacje odnośnie zdalnego nauczania.

Poniżej zamieszczam na szybko poradnik, dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji nigdy wcześniej korzystać z dziennika elektronicznego.

 

1. Wchodzimy na portal Librus wpisując adres https://portal.librus.pl/rodzina Proszę upewnić się, że na pewno w pasku widnieje słowo „rodzina”.

 

2. Klikamy w filetowy przycisk Librus Synergia i wybieramy Zaloguj.

 

3. Następnie podajemy login oraz hasło z przesłanego przeze mnie SMSa. Proszę zwrócić uwagę na wielkie i małe litery, czy w haśle jest O czy 0, itp.

 

4. Po wpisaniu danych, Librus poprosi Państwa o zmianę przesłanego przeze mnie hasła W tym celu od góry:

– podajemy hasło z SMSa

– ustawiają sobie Państwo swoje własne hasło, które zastąpi to ode mnie

– podają Państwo swój mail, tak by w razie zapomnienia hasła móc je odzyskać

– i określają Państwo wiek (ponieważ jest to konto uczniowskie, to wiek ucznia)

 

5. Teraz najważniejsze. Proszę gdzieś zapisać login z SMS oraz wybrane, nowe hasło do logowania, najlepiej na kartce gdzieś i dodatkowo w telefonie, gdyż nikt poza Państwem nie będzie miał do niego dostępu.

 

6. Gotowe! Teraz pozostaje zapoznać się z dziennikiem elektronicznym.

Pozdrawiam

Wychowawca 🙂