Strona główna Archiwum [Klasa I] Gry interaktywne

[Klasa I] Gry interaktywne

4 min read
0
300

Nasz podręcznik z serii Sparks posiada bardzo fajny zestaw interaktywnych gier, które można wykorzystać w domu do nauki słownictwa z danego rozdziału. Wystarczy kliknąć tutaj aby móc dokonać wyboru jednej z trzech gier – labirynt, pary oraz dopasowywanie. Po kliknięciu w dany rodzaj gry wystarczy wybrać odpowiedni rozdział z podręcznika by w atrakcyjnej dla dzieci formie móc utrwalać przerobione na lekcjach słownictwo. Oto na czym polegają zawarte na stronie gry:

sparks_zone_gry

a) Gra labirynt – polega na wybieraniu odpowiednich obrazków według nagrania. Wymaga włączonych głośników.

maze

b) Gra w pary – to typowa gra pamięciowa, w której należy odnaleźć odpowiednie pary słówek.

pairs

c) Gra w dopasowywanie – jest podzielona na dwa tryby. W pierwszym Learn można powtórzyć poznane na lekcjach słówka, a następnie zagrać w grę. W drugim Play the game można od razu zagrać w grę, która polega na odnajdywaniu na obrazku usłyszanych w nagraniu słówek.

matching

 

Na stronie dostępny jest też zestaw czterech dodatkowych gier, które pomagają w nauce słownictwa. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy kliknąć tutaj. Każda z gier ma 3 tryby trudności – easy (łatwy), medium (średni), hard (trudny) i obejmuje słownictwo z różnych poziomów kursu Sparks.

games

a) Feed the Frog – to kolejna gra pamięciowa, w której trzeba znaleźć odpowiednią parę obrazkowo-słowną w wyznaczonym czasie.

frog

b) Charlie the Cat – to gra w której trzeba nakarmić kotka poprzez odpowiednie wybieranie słów pasujących do obrazka.

cats

c) Late for School – to ulubiona gra dzieci w której steruje się nie tylko myszką, ale także klawiaturą. Za pomocą klawisza Z skaczemy, a za pomocą X turlamy postacią w grze. Zadaniem gracza jest jak najszybsze dotarcie do mety po drodze odpowiadając na zagadki. To kolejna gra która oswaja dzieci ze słowną formą wyrazów i jej dopasowywaniem do obrazków.

late

d) Word Wizard – to gra która polega na wyszukaniu odpowiedniego ludzika, który przedstawia pokazane na obrazku słowo. Gra ponownie oswaja dzieci z formą pisaną poszczególnych wyrazów.

wizard