Strona główna Klasa VII Klasa VII: Going to and Present Continuous – wyrażanie planów i intencji.

Klasa VII: Going to and Present Continuous – wyrażanie planów i intencji.

4 min read
2
246

Informacja

Temat: Going to and Present Continuous – wyrażanie planów i intencji.

Cel lekcji: Potrafię rozmawiać o planach i intencjach.

Jakie miałeś zrobić zadanie na dziś? Próbny test ósmoklasisty. (nie odsyłaj, podeślę Ci dzisiaj klucz do sprawdzenia go).

Zadanie obowiązkowe z tej lekcji to: Obejrzeć prezentację, wykonać z niej zadania oraz zrobić stronę 80 w ćwiczeniach.

Termin wykonania zadania: do kolejnej lekcji j. angielskiego.

 

 

1. Dzisiaj przypomnimy sobie najważniejsze informacje na temat wyrażania przyszłości w języku angielskim, przy użyciu Present Continuous or „be going to”.

2. Konstrukcje te powinny być Ci znane, gdyż przerabialiśmy je we wcześniejszych klasach. Poniżej znajdziesz bardzo przystępną prezentację, która krok po kroku przypomni Ci wszystko na ten temat i da Ci okazję się wykazać w różnych zadaniach.

3. Klikaj w niej we wszystkie interaktywne elementy, tak by dowiedzieć się o Present Continuous i „be going to” jak najwięcej. Jest to bardzo przyjemna forma powtórki, więc wykorzystaj to.

4. Nie zapomnij wykonać zadań w niej umieszczonych. Niedługo sprawdzian, więc naprawdę warto.

 

5. Teraz wykorzystując prezentację powyżej i teorię z podręcznika ze strony 129-130 postaraj się rozwiązać zadania w ćwiczeniach na stronie 80.

Poniżej wyjaśniam co trzeba zrobić:

Ex. 1/80 –  Uzupełnij zdania konstrukcją be going to oraz czasownikami z nawiasów. Pamiętaj w zasadzie „bawisz” się tutaj tylko odmianą am, is, are, a to poznałeś już w klasie IV!

Ex. 2/80 – Podobne zadanie, tylko dla czasu Present Continuous. Przypominam, że tutaj również operujesz am, is, are oraz dodajesz do czasownika końcówkę -ing.

Te dwa zadania musisz wykonać. Zadanie 3 i 4 są dodatkowe, ale je również warto je zrobić.

Ex. 3/80 – Tutaj musisz zastanowić się nad różnicami w użyciu pomiędzy be going to (coś co zamierzasz zrobić lub coś co się wydarzy, bazując na twojej obserwacji) oraz Present Continuous (którego najczęściej użyjemy, gdy mamy coś zaplanowanego i jest prawie pewne, że to się wydarzy.

Więcej informacji, które pomogą Ci rozwiązać to zadanie znajdziesz w prezentacji.

Ex. 4/80 – W tym zadaniu ponownie masz do wyboru obie konstrukcje, a dodatkowo musisz jeszcze samodzielnie dopasować właściwy czasownik.

Powodzenia!