Strona główna Narzędzia [Klasy III-VIII] Platforma do nauki słówek Quizlet

[Klasy III-VIII] Platforma do nauki słówek Quizlet

5 min read
0
1,255

Co to jest?

Quizlet to platforma umożliwiająca naukę i utrwalenie słownictwa w bardzo atrakcyjnej oraz nowoczesnej formie. Platforma jest w pełni bezpieczna i w wersji podstawowej zupełnie darmowa. Wystarczy komputer, tablet lub telefon oraz dostęp do Internetu. Co najważniejsze, daje ona możliwość powtórki wybranego słownictwa, które przerabiamy aktualnie na lekcjach, w każdym z rozdziałów.

Najwygodniejszą formą pracy na platformie jest wykorzystanie do tego smartfona. Wystarczy pobrać aplikację Quizlet z Google Play.

Aby uzyskać pełny dostęp do platformy należy się zarejestrować, wyszukać w lupce nazwę naszej szkoły – Mucharz oraz dodać się do odpowiedniej klasy.

Bardzo proszę o wybranie nazwy użytkownika zgodnie z wytycznymi, które podałem osobno dla każdej z klas tak by ułatwić mi sprawdzanie postępów w pracy. Proszę też zapisać gdzieś dane do logowania, gdyż będziemy z tej platformy korzystać aż do VIII klasy.

Instrukcja

1. Po wejściu na stronę wybierz pole „Zarejestruj się”.

2. Wybierz nazwę użytkownika, hasło oraz podaj swój mail.

4. Dane do logowania proszę zapisać i zapamiętać, bo z platformy będziemy korzystać do końca klasy VIII. Większość uczniów ma już na niej swoje konta, więc nie powinno być z tym problemów. W razie gdyby ktoś zapomniał hasła do logowania, to można go przypomnieć.

5. Teraz w wyszukiwarce (lupka) wpisz nazwę Mucharz i dodaj się do swojej klasy. Tam znajdziesz już gotowe zestawy do nauki z podziałem na rozdziały z podręcznika z którego korzystamy.

Działanie

Po rejestracji na komputerze, najlepiej pobrać od razu również aplikację – Quizlet na smartfona i się w niej również zalogować. Jest wygodniejsza do pracy. Platforma daje dostęp do siedmiu różnych trybów nauczania:

1. Fiszki – pozwalają na ustne utrwalanie słówek oraz szybkie sprawdzenie angielskiej wymowy.

2. Ucz się – umożliwia naukę słówek poprzez rozwiązywanie ciekawych i różnorodnych zadań, które w miarę postępu robią się coraz trudniejsze.

3. Pisanie – umożliwia ćwiczenie umiejętności pisania z pamięci.

4. Ćwiczenie – umożliwia ćwiczenie umiejętności pisania ze słuchu.

4. Test – pozwala na wykonanie wirtualnego testu z przerobionych w zestawie słówek.

5. Dopasowania – to gra polegająca na dopasowywaniu słów do obrazków w jak najszybszym czasie. Ćwiczy ona umiejętność czytania i rozpoznawania formy pisanej wyrazów.

6. Gravity – to kolejna gra polegająca tym razem na ochronie planety przed meteorytami. Aby tego dokonać należy wpisać na klawiaturze polski lub angielski odpowiednik słówka ukrytego w meteorycie i wcisnąć Enter. Gra w przyjemny sposób utrwala formę pisemną wyrazów.

Powyższe tryby można dostosować do własnych potrzeb, choć na początek warto pozostawić je w ustawieniach domyślnych.

Warunki korzystania

Szczegółowe warunki korzystania z platformy są dostępne tutaj.